Płytki gresowe i gipsowe do przedpokoju

0

płytka gresowa
Jest wiele pomysłów na ciekawe aranżacje każdego z pomieszczeń w domu. Są również najróżniejsze materiały, których można użyć - kafelki, panele, płytki: wyboru jest co nie miara. Wraz z biegiem czasu wybór staje się coraz trudniejszy - głównie ze względu na ogrom możliwości oraz wciąż zmieniającą się modę. Postaramy się więc dzisiaj przedstawić ciekawą propozycję, jaką jest połączenie płytki gresowej i gipsowej w przedpokoju.

Ściany, czyli płytka z gipsu

Na początek - ściany. Tutaj trafią płytki gipsowe imitujące kamień idealnie pasujące do dużych, rozległych pomieszczeń takich jak właśnie przedpokoje, salony lub sypialnie. Płytka gipsowa w sklepach występuje w różnych formach - imitacja cegły, piaskowca, granitu i wielu innych, do tej aranżacji jednak najlepiej będzie dobrać biały granit. Sprawi on że przedpokój stanie się automatycznie bardziej przestronny i gościnny. Do tego projektu pasują czarne dodatki oraz lustra dodatkowo poszerzające pokój. Można też użyć innych rodzajów płytki gipsowej - trzeba jednak pamiętać, by na ścianach zachować odcienie bieli i szarości. Jeżeli nie biały granit, to na przykład płytka gipsowa imitująca białą cegłę. Stworzy ona podobny efekt wizualny, jednak bez typowego dla granitu "pazura".

Płytka podłogowa gresowa, czyli posadzka idealna do przedpokoju

Teraz przyszedł czas na podłogę. Płytka gresowa idealnie komponuje się z płytkami gipsowymi umieszczonymi na ścianach, lecz nie jest to jedyny powód, dla którego została ona wybrane w tym zestawieniu. Płytka gresowa ma bardzo wysoką klasę ścieralności, czyli - innymi słowy - jest idealna do pomieszczenia, przez które każdy domownik musi przechodzić. Dodatkowo materiał o niższej klasie ścieralności szybko zatarłby się przy wejściu, gdzie dobrej jakości gres będzie w całym domu wyglądał tak samo przez długie lata. Pierwsza lepsza płytka gresowa ze sklepu może jednak nie wystarczyć - najlepiej jest rozejrzeć się, by wybrać płytki o klasie trzeciej lub nawet czwartej. Co do kolorystyki samego gresu, to jest to kwestia gustu. Zarówno jasne, jak i ciemne kolory, będą pasowały do białych ścian, więc jest to bardziej kwestia ogólnego zamysłu właściciela. Aby uniknąć efektu dominującej czerni i bieli, można postawić na delikatny szary lub kremowy, jednak - jak już mówiliśmy - jest to kwestia prywatnego wyboru.

To jest nasza propozycja na wnętrze przedpokoju. Oczywiście płytki gresowe i gipsowe mogą być używane również w innych zestawieniach, zarówno osobno, jak i razem - to jest tylko propozycja i sposób na dobre ich połączenie. Polecamy eksperymentować w trakcie remontu, gdyż można przy ich pomocy osiągnąć naprawdę dużo!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl