Płytki ceramiczne imitujące naturalne materiały – piękne, trwałe i nowoczesne

0

Płytki wykonane z ceramiki mają bardzo wiele zalet, dlatego są chętnie stosowane do aranżacji wnętrz. Do niedawna były wykorzystywane głównie w mokrych pomieszczeniach, na zewnątrz lub na holach, jednak coraz częściej możemy spotkać się z rozwiązaniami, które przewidują ich zastosowanie w salonie lub biurze. Jest to możliwe dzięki temu, że dzisiaj proponowane przez producentów rozwiązania mają znacznie bardziej dekoracyjny charakter.

Inspirowane naturalnym drewnem płytki ceramiczne

Naturalne drewno to materiał bardzo często stosowany do wykańczania wnętrz. Niestety deski nie nadają się do tego, aby zamontować je w każdych warunkach, prze co nie można ich układać np. w łazience. Dodatkowo podłoga taka wymaga impregnacji, ponieważ pod wpływem wilgoci szybko zaczyna się odkształcać i tracić swój estetyczny wygląd. Na rynku są jednak materiały, które doskonale imitują ten naturalny materiał. Płytki Lussaca to doskonały przykład obrazujący, jak bardzo rozwinęła się technologia produkcji drobnowymiarowych materiałów wykończeniowych z ceramiki. Delikatnie fakturowane doskonale przypominają drewno, dlatego pięknie prezentują się na ścianach, dodając pomieszczeniu unikalnego charakteru. Bardzo ciekawe rozwiązania
proponuje także firma Ceramica Color – Venus to linia starannie wykończonych płytek ściennych, które wyglądem przypominają naturalne drewno.

Szkliwiony gres alternatywą dla kamienia i betonu

Kamienne kafle na ścianach i podłogach to niemały wydatek, szczególnie gdy powierzchnia, na której miałyby zostać ułożone jest znaczna. Na szczęście nowoczesne płyty gresowe mogą stanowić dla nich świetną alternatywę. Kolorystyka dostępnych wyrobów jest bardzo zróżnicowana– od jasnych z szarymi refleksami, aż po znacznie ciemniejsze, w ołówkowym odcieniu, które przypominają beton. Doskonałym przykładem tego rozwiązania są płytki Batista. Ich wymiary są znacznie większe niż klasycznych kafli wykonanych z ceramiki, przez co uzyskany efekt dekoracyjny jest jeszcze ciekawszy. Ułożone na podłodze w kuchni lub salonie doskonale wkomponują się w nowocześnie wystylizowane wnętrza.

Ogromną zaletą płytek ceramicznych jest to, że są one znacznie tańsze niż naturalny kamień czy wysokiej jakości drewno. Nie ulegają też tak szybkiemu zużyciu oraz są odporniejsze na działanie czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć, zmiany temperatury, czyszczenie środkami chemicznymi oraz zarysowanie. Dzięki temu nie tracą swojego blasku przez bardzo długi czas nie wymagając konserwacji oraz napraw.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl