Płytki klinkierowe nie tylko na elewacji

0

Klinkier to nic innego jak ceramika wypiekana w piecu o bardzo wysokiej temperaturze. 1100 oC sprawia, że na powierzchni materiału pojawia się bardzo trwała, odporna na wodę, mróz oraz uszkodzenia mechaniczne powłoka. Właśnie dlatego cegły oraz płytki wykonane z tego materiału tak chętnie stosowane są do wykańczania fasad obiektów budowlanych. Klinkier można jednak z powodzeniem stosować także we wnętrzach pomieszczeń.

Nowoczesne płytki klinkierowe

Pionierem w zakresie tworzenia dekoracyjnych okładzin ceramicznych z pewnością jest firma Cerrad. Płytki klinkierowe produkowane przez tego przedsiębiorcę już od dawna wyszły spoza wszelkich szablonów i standardów, dzięki czemu w ofercie wielu sklepów pojawiły się nowoczesne kafelki, które można z powodzeniem stosować na różne sposoby. W uzyskaniu nieszablonowych barw, innych niż klasyczna, ceglasta czerwień pomocne okazało się mieszanie ze sobą wielu odmian glin. W przypadku tych ręcznie fakturowanych dodawane są dodatki w postaci różnokolorowych piasków. Inną metodą jest angobowanie płytek lub ich malowanie ogniem. Wszystkie te procesy sprawiają, że producent jest w stanie uzyskać znacznie więcej odmian materiału niż klasyczne płytki elewacyjne. Cerrad proponuje ciekawe rozwiązania do salonu, kuchni, łazienki oraz innych pomieszczeń.

Płytki klinkierowe w aranżacji wnętrza

Wśród rozwiązań do wykańczania wnętrz proponowanych przez firmę Cerrad płytki podłogowe i ścienne stanowią bardzo szeroką grupę. W ofercie dostępne są okładziny imitujące naturalny kamień, klasyczne cegły, a nawet beton. Tak szeroki wybór produktów pozwala na stworzenie właściwie dowolnej aranżacji w pomieszczeniach. Stosując płytki w kuchni nad blatem lub w łazience należy jednak pamiętać o ich impregnacji. Środek hydrofobowy sprawi, że woda oraz tłuszcz nie będą wnikać w głąb materiału i go niszczyć. Dzięki temu uzyskamy bardzo trwałe i estetyczne wykończenie wnętrza, niezależnie od warunków, jakie w nim panują. Jeśli nie chcemy stosować tradycyjnego klinkieru, doskonałą alternatywą może okazać się płytka gipsowa – sklep oferuje niezwykle szeroki wybór tego rodzaju detali. Należy jednak pamiętać, aby nie stosować ich w mokrych pomieszczeniach, ponieważ materiał użyty do ich produkcji wykazuje właściwości higroskopijne i jest nasiąkliwy.

Płytki klinkierowe, w zależności od rozwiązania, można układać stosując klasyczne spoiny, bądź znich rezygnując. Wszystko zależy jedynie od indywidualnych preferencji i oczekiwań względem uzyskanego efektu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl