Moda na cegły, czyli elewacja ozdobiona klinkierem

0

klinkier elewacyjnyCegły wracają do łask - zarówno jako budulec, jak i jako ozdoba domu. Głównym powodem są prawdopodobnie nowoczesne galerie handlowe przystosowane ze starych, ceglanych budowli oraz restauracje w wnętrzami ozdobionymi klinkierem ceglanym. Wszystkie te trendy sprawiły, że cegła powróciła z wielkim hukiem na rynek wnętrz i aranżacji domów. Opowiemy więc, jak urządzić fasadę domu - i nie tylko - zgodnie z najnowszym trendem, a bez konieczności przebudowy całego domu.

Płytki elewacyjne imitujące cegłę

To właśnie ten materiał jest tym, czego powinni szukać łapacze trendów aranżacyjnych. Klinkier elewacyjny o wzornictwie cegły złudnie przypomina ten właśnie materiał, każdy więc dom nim ozdobiony nabiera typowego dla ceglanych domów uroku bez konieczności używania ich jako budulca. Jego wykonanie najczęściej niczym nie różni się od zwykłej cegły - również jest wykonany z gliny i również jest pieczony w typowym do tego działania piecu. Płytki te, poza swoim atrakcyjnym wyglądem, oferują też świetne parametry techniczne - są odporne na mrozy i deszcze, mają też niską nasiąkliwość. Są więc w stanie wytrzymać wiele lat, oczywiście przy odpowiednim utrzymywaniu oraz czyszczeniu.

Różnorodność wyboru kolorystyki

Klinkier - w przeciwieństwie do cegieł - ma ogromny wybór różnorodnego wzornictwa. W sklepach budowlanych można znaleźć płytki elewacyjne z cegły jasnej, szarej, klasycznej, czarnej, nawet kremowej. Można więc bez żadnego trudu wybrać taki, który będzie pasował do koloru dachu czy elementów domu. Kremowe i jasne płytki elewacyjne w sklepach występują najrzadziej, jednak w niektórych sytuacjach są lepsze niż nawet klasyczny, czerwony klinkier.

Płytki elewacyjne poza fasadą domu

Klinkier nie musi być jedynie używany do fasady domu - warto używać go też w innych pomieszczeniach. Kuchnia jest świetnym miejscem, w którym można użyć cegły jako motywu przewodniego. Poza wyglądem dodatkowo dochodzi jeszcze fakt ich wysokich parametrów technicznych. O ile mrozoodporność nie jest poszukiwanym wewnątrz walorem, o tyle niska nasiąkliwość i możliwość czyszczenia jest w kuchni bardzo ważna. Specjalne płytki Cerrad mogą być użyte również w łazienkach, gdzie można przy ich pomocy stworzyć prawdziwie alpejski klimat.

Tak właśnie można wykorzystać klinkier - zarówno do fasady domu, jak i do innych pomieszczeń. Bogactwo kolorów pozwoli dopasować go do każdej powierzchni tak, aby stworzony został wyjątkowy klimat przy zachowaniu dobrych parametrów. Jeżeli więc lubicie modne rozwiązania lub po prostu klasyczny wygląd cegły - postawcie na klinkier!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl