Ceramiczne płytki do aranżacji łazienki

0

płytki łazienkoweŁazienka jest trudnym pomieszczeniem do aranżacji. Głównie dlatego, że w trakcie jej planowania bierze się pod uwagę nie tylko wygląd i estetykę, ale również bezpieczeństwo oraz komfort jej używania. Trzeba więc od samego początku remontu poświęcić jej znaczną uwagę. Dodatkowo trzeba pamiętać o tym, by wybrane materiały były łatwe w czyszczeniu - w końcu łazienka powinna być najczystszym miejscem w mieszkaniu. Możliwości doboru kafelków i płytek jest ogromna - dlatego dzisiaj skupimy się na ceramicznych płytkach łazienkowych i ich właściwościach.

Bogate wzornictwo

Ceramiczne płytki do łazienki mają to do siebie, że dość łatwo jest umieścić na nich różnorodne wzory. Czy to wzory kwiatowe, krajobrazy, czy inne dowolne wzornictwo - można bez trudu umieścić je na tych płytkach. Ewentualnie warto wziąć pod uwagę nadruk fotograficzny, który całkowicie wyróżnia łazienkę w tłumie podobnych wzorów i aranżacji. Z bardziej klasycznych wzornictw ceramiczne płytki dostępne są w wersji drewnopodobnej oraz marmuropodobnej, które mogą zmienić łazienkę w małą łaźnię rzymską. Ewentualnie można postawić również na mozaikę, która jest sprawdzonym i lubianym przez wielu wyborem. Wszystkie modne płytki do łazienki mają jakiś element je wyróżniający - wystarczy tylko poszukać, a w końcu znajdzie się coś dla siebie.

Szeroki wachlarz rozmiarów

Płytki ceramiczne są płytkami naściennymi, dlatego niekiedy ciężko jest je dopasować pod względem rozmiaru. Jest to problemem szczególnie w starym budownictwie, gdzie nie zawsze ściany są "wymiarowe". Płytki łazienkowe mają na szczęście tyle różnych rozmiarów, że bez trudu można znaleźć rozmiar pasujący idealnie do potrzeb. W razie czego przy użyciu specjalistycznego sprzętu można je również skrócić, lecz do tego potrzebny byłby obeznany w temacie specjalista. Trzeba też wtedy brać pod uwagę taką możliwość już w trakcie zamówienia - w końcu nie na miejscu byłoby zamówić wzór, którego - ze względu na przycięcie płytki - nie będzie można złożyć.

Połyskujące, czy matowe?

Podczas wstępnej aranżacji trzeba też pomyśleć nad wyborem płytek połyskujących lub matowych. Tutaj trzeba brać pod uwagę kilka czynników - w szczególności oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne. Większość łazienek nie ma okien, więc ewentualny ich brak wypada nadrobić właśnie połyskującymi płytkami. Natomiast płytki łazienkowe matowe dobre są w sytuacjach, w których do czynienia mamy z jasno oświetlonym pomieszczeniem. Kontrast sprawi że światło nie będzie przeszkadzało podczas pobytu w pomieszczeniu, jednocześnie bogato podkreśli wygląd ścian.

Jak widać, płytki ceramiczne naścienne dają wiele możliwości, jeżeli chodzi o aranżację łazienki. Najważniejsze jest jednak to, by właściciel czuł się w tym pomieszczeniu jak najlepiej. Mamy nadzieję, że tekst pomógł trochę w ostatecznym doborze lub przybliżył zalety płytek ceramicznych.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl